ארונות קיר – איך לבחור?

דיסנטרארונות קיר – איך לבחור?

מתלבטים לגבי ארון קיר? לא יודעים באיזה סוג עץ הארון צריך להיות? במאמר הבא תקבלו כמה טיפים איך לבחור את הארון הבא שלכם.

תחילה יש לבחור מקום מיועד לארון קיר, יש למדוד את האזור שמיועד לארון. יש לקחת בחשבון את הגובה, העומק והרוחב.

במידה ויש נישה שבולטת יש לציין זאת בעת קבלת ההזמנה מנגר.

כאשר אתם מגיעים לחנות המוכרת ארונות קיר או ארונות הזזה עם מידות מראש הרבה יותר קל ליועץ לתמחר את הארון ולתכנן את המבנה הפנימי.

בכל מקרה עדיף להגיע עם כיוון כללי שלכם לחלוקה פנימית , בכל חנות של ארונות קיר היועץ יציג את החלוקות המקובלות אך מחשבה מקדימה תוכל לחסוך לכם

זמן והתלבטויות מיותרות.

מיקום הארון בחדר מאוד חשוב. עומק הארון צריך להיות מספיק כדי לאכסן כמה שורות בגדים אך יחד עם זאת הארון לא צריך לבלוט ולהפריע למעבר בחדר.

דלתות הארון צריכות להפתח בקלות ובצורה בטיחותית.

ארונות עם דלתות הזזה אפשר למצוא בכל חנויות הרשת למוצרי בית, אלו ארונות סטנדרט, מיוצרים לפי גדלים קבועים, את הארונות שמיוצרים לפי מידות מיוחדות

תוכלו למצוא רק בחברות שמתמחות בארונות קיר, ארונות הזזה או חדרי ארונות.

את דלתות הארון ניתן לעצב ולהשתמש בהן אף כרהיט שמשדרג את החדר כולו. הרבה פעמים ארונות יכולים להיראות כמו תמונה על הקיר ,

אפשר לשלב זכוכיות או מראות בצבעים , ציפויים במגוון צורות מעניינות אשר גורמים לארון הקיר להראות הרבה יותר מרשים.

כידוע , ארונות קיר הם פתרון מושלם לניצול אזורים ריקים כמו נישות או פינות ריקות. ניתן לתכנן את הארונות לפי מידה מדויקת , כל אדם לפי העיצוב והחלוקה המועדפים עליו , את גובה המדפים יש לתכנן לפי הציוד שמתוכנן להתאכסן לאותו ארון.

החומר הידוע כמתאים לציפוי פנים של ארון הקיר וחדרי ארונות הוא המלמין.

המלמין הוא חומר קל לניקוי , לכל המעוניינים בארונות אשר צוברים מעט אבק יש לבחור בארונות עם דלתות הזזה ולא בדלתות פתיחה.

בדרך כלל חזיתות הארונות עשויות מסיבית , סנדוויץ או אמ.די.אף. ומי שמעוניין בחומר איכותי יותר יצטרך לבחור בעץ פורניר או פורמייקה. את פרופיל הדלת ניתן להזמין מאלומיניום.

בישראל, ארונות קיר בעלי דלתות הזזה נפוצים מאוד בעיקר בגלל סגנון הבניה הצפוף. לכן אלו הארונות הנמכרים ביותר. הארונות למעשה עוזרים לנו לנצל באופן מקסימלי את החללים הרקים בחדר. תיכנון יעיל של החלוקה הפנימית בארון יתרום לשמירה על סדר בארון לטווח ארוך. שימוש במדפים נשלפים ומתקני תלייה יעזרו

לכם להגיע למקומות היותר רחוקים בארון. למי שיש הרבה זוגות נעלים , יש אפשרות להקצות מגירות חיצוניות מתחת לדלתות ההזזה , כך תוכלו לשלוף בקלות את הנעלים האהובות עליכם.

לפני הזמנת ארון יש לבדוק את מספר שנות האחריות שהחברה מציעה. תקופת האחריות היא בדרך כלל לחמש שנים. ישנם חברות אשר מציעות אחריות גם ל 8-10 שנים, בדרך כלל אלו חברות ותיקות בשוק אשר בטוחות באיכות הארון שלהם.מומלץ להתרשם בכל חברה מהקטלוג שלהם אשר הודפס בבית דפוס. ארונות קיר ניתן לפרק ולהרכיבם מחדש בעת העברת דירה. מומלץ שהפירוק יעשה עי נגר מקצועי . הפירוק קצת יותר מסובך מרהיטים כמו מיטה או שולחן או

ריהוט משרדי אך אין בכך בעיה כל עוד הפעילות מבוצעת בזהירות. ישנם אנשים אשר נוטים לשפץ רהיטים ישנים במקום לקנות חדש כאשר הם רוצים להשתדרג . לצורך כך יש תעשיה שלמה של חידוש רהיטים אשר פועלת בתחום. אנחנו מקווים כי נוכחתם לדעת שקניית ארון אינה פעולה מתישה כמו קניית בית ואינה מצריכה חופשת ארוכה בבתי מלון או בצימרים באמירים.